Bana mı denk gelir bilmiyorum aldığım bütün Asus notebookların fanı bir zaman sonra ses çıkarmaya başlar. Bu malı aldığım zaman (M5200-N) ki kendisi o zaman Asus'un en üst serisi olurdu (Superior Mobility) ve bir Hacı Murat parası M5200Nediyordu. Bunda olmaz dedim aldım. Aradan bir yıl geçti geçmedi bunun fanıda zırlamaya başladı. Malın fan sesinin dışında başka bir yeri ile alıp veremediğim yok. Öyle birşey ki sessiz bir odada çalışıyorsanız çıkardığı gürültü sizi kesinlikle rahatsız edecekdir. Ya oturup müzik dinleyeceksiniz ya da gürültülü bir odada çalışacaksınız.

Bugün tam iş çıkışı çıkardığı seslere dayanamadım. İşlemci/fan yuvasının üstündeki ızgarayı söküp kompresör yardımıyla bir güzel üfledim. Sonra mucize buluş WD-40'dan yardım aldım :) Malı kapayıp eve geldim. Bu da tatmin etmedi yeniden açıp Titan'ın Nano Blue Thermal Grease'ini sürdüm.

Sonuç;
Normal şartlar altında adaptör eğer mala bağlı ise kesinlikle kullanamadığım Uçak Modunda (Asus'un maksimum performans modu) işlemci 50 derece civarında dolanıyor. Ki bu operasyondan önce 5 dakika da 70 dereceye yaklaşıyordu.
Araba modunda ise (yüksek performans modu) 40 derece civarında dolanıyor.

Şimdilik iş görür...

Postalanma Zamani Tuesday, April 10, 2007 11:14 PM GTB Daylight Time
Comments [0]  |  Permalink

All comments require the approval of the site owner before being displayed.
Name
E-mail
Home page

Comment (HTML not allowed)  

Enter the code shown (prevents robots):

Live Comment Preview